Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKampania społeczna "Innowacyjne wyroby medyczne ratują życie i zdrowie pacjentów"

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-05-16 15:37:26
sprzęt medyczny, kampania społeczna, innowacyjne wyroby medyczne ratują życie i zdrowie pacjentów, ogólnopolska izba gospodarcza wyrobów medycznych, polmed, polska agencja inwestycji i handlu, paih, wyroby medyczne

Polska jest istotnym na świecie producentem sprzętu medycznego, a o tym jak jest on ważny informuje kampania społeczna "Innowacyjne wyroby medyczne ratują życie i zdrowie pacjentów", która powstała na zlecenie Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED.

Równocześnie z działaniami prowadzonymi na międzynarodowych targach we współpracy z Polską Agencją Inwestycji i Handlu (PAIH), Izba POLMED promuje innowacyjne wyroby medyczne na rodzimym rynku. Seria wyemitowanych filmów, opowiada o tym, jak innowacje w medycynie pomagają lekarzom a przede wszystkim pacjentom w ich codziennym życiu. W filmach, przedstawiono zalety korzystania z najnowocześniejszych medycznych rozwiązań technologicznych.

 

Pierwsza z historii dotyczy pacjentki z chorobą Parkinsona. Wyrób medyczny, który został zastosowany w jej leczeniu, pozwolił p. Lucynie Gorzałce na powrót do normalnego życia. Jak twierdzi jej lekarka, Profesor Magdalena Boczarska-Jedynak, operacja całkowicie odmieniła obraz choroby. Dzięki wszczepionemu stymulatorowi mózgu pacjentka z osoby całkowicie uzależnionej od pomocy innych stała się aktywną, niezależną kobietą.

 

Pani Anita Pietruszczak od urodzenia jest pacjentką kardiologiczną. Wszystkie wcześniejsze rozwiązania stosowane w jej leczeniu nie umożliwiały jej sprawnego funkcjonowania. Po interwencji prof. Oskara Kowalskiego i prof. Adama Sokala pani Anita została zaopatrzona w innowacyjny wyrób medyczny, dzięki któremu w tej chwili może uprawiać sport i korzystać z młodości.

 

Kręgozmyk to ciężkie schorzenie kręgosłupa, polegające na przesuwaniu się kręgów względem siebie. Jan Chmiel, pacjent dr. J. Pieniążka, cierpiący na to schorzenie, opowiada w filmie jak wyglądało jego życie przed wszczepieniem innowacyjnego implantu, który przyczynił się do zniwelowania skutków choroby. Wcześniejsze metody leczenia nie pomagały, a ból uniemożliwiał normalne funkcjonowanie.

 

Dzięki innowacyjnemu wyrobowi medycznemu do pełnej sprawności i pracy zawodowej wrócić mógł dr Andrzej Nabzdyk, który po wypadku stracił nogę. Zastosowanie nowoczesnej protezy umożliwiło mu powrót do pracy i ratowania życia ludzi już po 180 dniach.

 

Rozwój medycyny pozwala tysiącom chorych na normalne funkcjonowanie. Dla chorych, którym nie pomagają terapie lekowe, wyroby medyczne są ostatnią deską ratunku. Symultaniczny rozwój nauki i gospodarki może uratować życie i zdrowie wielu pacjentom.

 

Film "Innowacyjne wyroby medyczne ratują zdrowie i życie pacjentów"

zrealizowany przez Izbę POLMED:

 

Źródło: Tekst opracowany na podstawie materiałów dostarczonych przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Wyrobów Medycznych POLMED.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert