Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie ultrasonografy wspierają medycynę na całym świecie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-06-04 11:36:34
sprzęt medyczny, ultrasonograf, medycyna, urządzenia medyczne, polskie ultrasonografy, eksport, polska branża sprzętu medycznego, targi, africa health, rpa, polska agencja inwestycji i handlu, paih, stoisko informacyjno-promocyjne, 2018, branża medyczna

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszą diagnostykę bez zastosowania ultrasonografów. Urządzenia te wspierają lekarzy na całym świecie zapewniając szybkie rozpoznanie choroby. Dzięki nim medycyna staje na coraz wyższym poziomie znacząco poprawiając jakość leczenia a tym samym jakość naszego życia.

Ultrasonograf to urządzenie medyczne wykorzystujące ultradźwięki do badania i obrazowania tkanek. Dzięki zastosowaniu tej techniki lekarz w trakcie bezinwazyjnego badania otrzymuje natychmiast wynik, co pozwala na postawienie szybkiej diagnozy i zaproponowania najskuteczniejszego sposobu leczenia. Szczególnie istotne jest to, że dzięki zastosowaniu tej metody można zaobserwować nawet najmniejsze zmiany (od 0,1 mm) w ciele pacjenta.

 

Polskie ultrasonografy należą do ścisłej światowej czołówki. Potwierdzeniem jakości tych urządzeń są otrzymywane certyfikaty, liczne nagrody oraz wskaźniki eksportowe. Przykładem sukcesu polskiej branży sprzętu medycznego jest firma Echoson z Puław, której ultarsonografy pracują w szpitalach w 52 krajach na całym świecie. Firma przedstawia właśnie swoją ofertę na targach AFRICA HEALTH w RPA trwających od 29 do 30 maja br. Więcej informacji o polskich producentach sprzętu medycznego można uzyskać na wybudowanym przez PAIH stoisku informacyjno-promocyjnym, które znajduje się w w polskim sektorze w hali 2 (stoisko nr 2E45).

 

 

Dzisiejsze ultrasonografy to wysoce zaawansowane technicznie urządzenia medyczne niczym nie przypominające pierwszych prototypów powstających po II wojnie światowej. Choć historia sonografii sięga XVIII wieku, kiedy to w 1877 roku Lord Rayleigh opublikował w Anglii rozprawę naukową „Teoria dźwięku” w której opisał podstawy fizyczne rozchodzenia się fal dźwiękowych, to pierwszy skaner powstał w 1951 roku. Pozwalał on na badanie guzów i kamieni nerkowych. Swoje zastosowanie znalazł również w położnictwie. W Polsce ultrasonografia rozwija się od 1964 roku. W 1977 roku w Zakładach Doświadczalnych „Techpan” powstał pierwszy ultrasonograf USG-10. W marcu 1993 roku Polska Akademia Nauk z 21 byłymi pracownikami Oddziału Z.D. Techpan IPPT PAN w Puławach podpisała umowę spółki akcyjnej pod nazwą „Tech-Son” (później zmienioną na Echoson). To tu powstał pierwszy polski ultrasonograf, w którym zastosowano cyfrowe metody korelacji, filtrowania i interpolacji sygnałów ultradźwiękowych. Produkt ten stał się bazą do następnych modeli projektowanych i produkowanych w Polsce. Przez ćwierć wieku wybudowano wiele innowacyjnych rozwiązań, które zdobyły uznanie w kraju i za granicą. Firma w 2015 roku w Dubaju zdobyła wyróżnienie za promocję branży medycznej i polskiej gospodarki na rynkach międzynarodowych (Nagroda World Expo International).

 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem nt. polskiej branży sprzętu medycznego:

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Vascular illuminator BOB R-OM 150x2 LED OZ F

Medical illuminator - stationary version. Indispensable for sclerotherapy treatment. Features: ...
Polska - Łomianki 2021-06-17 Dodał: Andrzej Dryżba Sprzęt medyczny/rehabilitacyjny Zobacz ofertę

Vascular illuminator BOB-OM OZ LED

Portable vascular illuminator. Indispensable for sclerotherapy treatment. Features: - battery p...
Polska - Łomianki 2021-06-17 Dodał: Andrzej Dryżba Sprzęt medyczny/rehabilitacyjny Zobacz ofertę

Video rectoscope-anoscope BOB R-OM 150x2 LED

Medical device dedicated to carry our video-guided sclerotherapy of piles. The comfort of using B...
Polska - Łomianki 2021-06-17 Dodał: Andrzej Dryżba Sprzęt medyczny/rehabilitacyjny Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert