Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolski sprzęt medyczny w Stanach Zjednoczonych - targi Florida International Medical Expo (FIME)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-07-30 12:04:13
targi, orlando, usa, polski sprzęt medyczny, florida international medical expo, fime, targi medyczne, urządzenia medyczne, polska agencja inwestycji i handlu, paih, polskie stoisko narodowe, 2018

W dniach 17-19 lipca 2018 r. w Orlando (USA) odbywa się 28. edycja Florida International Medical Expo (FIME) - największych targów medycznych w obu Amerykach. Polska Agencja Inwestycji i Handlu we współpracy z krajowymi wystawcami promuje na stoisku narodowym (AB.11) polski sektor sprzętu medycznego.

Fot. 1: Polskie stoisko narodowe na targach FIME

 

W ramach targów FIME zapoznać się możemy z najszerszą globalną ofertą urządzeń medycznych dostępnych w jednym miejscu. Na wydarzenie co roku przybywa około 1200 producentów medycznych z 42 krajów, aby zaprezentować najnowsze rozwiązania branżowe.

 

Rodzimy sektor medyczny może poszczycić się licznymi przykładami innowacyjnych produktów, a wiele z nich prezentowanych będzie podczas FIME. Do wyrobów tych zalicza się np. Prodrobot, czyli zautomatyzowany trenażer chodu, który jest aktywnym wyrobem medycznym przeznaczonym do rehabilitacji kończyn dolnych pacjentów z dysfunkcjami chodu, można zobaczyć go na stoisku A.A11.

 

Fot. 2: Prodromus

 

Szeroka gama polskich urządzeń medycznych obejmuje także kwestie opieki zdrowotnej kobiet ciężarnych. Stworzony we Wrocławiu Pregnabit (stoisko B.N56) to urządzenie telemedyczne przeznaczone do wspierania pracy lekarzy i położnych. Jest to innowacyjne, autorskie urządzenie pomiarowe, pozwalające na bezpieczne i wiarygodne badanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy. Pregnabit jest urządzeniem przenośnym, co umożliwia wykonywanie niezbędnych badań o porze, w dowolnym miejscu. Zebrane przez urządzenie dane, przekazywane są bezprzewodowo do Medycznego Centrum Telemonitoringu, obsługiwanego przez wykwalifikowany personel medyczny.

 

Fot. 3: Nestmedic

 

Polskie urządzenia medyczne z powodzeniem mogą konkurować ze światowymi liderami w kwestii zaawansowanych technologii, czego przykładem mogą być implanty ortopedyczne i instrumenty medyczne z powłoką węglową oraz innowacyjne rozwiązania dla osób po urazach neurologicznych oraz tych wybudzonych ze śpiączki.

 

Firma Medgal (stoisko A.C14) jako jedyny producent na świecie, oferuje implanty pokryte warstwą węglowo-krzemową SI-DLC. Oznacza to bardzo wysoką biotolerancję i biokompatybilność oraz bardzo wysoką odporność na korozję w tkankach miękkich i płynach ustrojowych. Implanty pokryte warstwą węglowo-krzemową SI-DLC powstają w ramach autorskiego procesu opatentowanego we współpracy z Politechniką Łódzką.

 

Fot. 4: Medgal

 

Firma AssisTech (stoisko A.B13) oferuje pacjentom i ich rodzinom jest system C-Eye®. To jedyny w skali międzynarodowej, certyfikowany produkt medyczny, który wykorzystuje technologię śledzenia wzroku pacjenta do oceny jego stanu świadomości oraz rehabilitacji. Jest to nowoczesny system, który śledzi ruch gałek ocznych, co umożliwia komunikację i rehabilitację osób po udarach, wybudzonych ze śpiączki i w innych, równie ciężkich stanach neurologicznych. C-Eye® PRO jest w skali międzynarodowej jedynym narzędziem, które pomaga personelowi medycznemu w ocenie stanu świadomości. System wykorzystując metodę CyberOka opracowaną na Politechnice Gdańskiej umożliwia rehabilitację pacjentów z różnorodnymi zaburzeniami neurologicznymi.

 

Fot. 5: AssisTech

 

Wieloletnie badania naukowe zaowocowały opracowaniem przez Medical Inventi biomateriału zastępującego kości, który stanowi oryginalne rozwiązanie w zakresie nowoczesnych preparatów implantacyjnych III generacji pod kątem składu biozgodnego z tkanką kostną, bioaktywności, wpływu na regenerację tkanki kostnej i wspomagania procesu rekonstrukcji kości oraz poręczności chirurgicznej i sprężystości. Przeprowadzone w ostatnich latach zabiegi z udziałem nowego materiału dotyczyły wypełnień zębodołów, leczenia przetok, wypełnień ubytków kostnych powstałych w wyniku urazów kończyn. Implementowany biomateriał wykazywał pozytywne efekty takie jak: nietoksyczność, stopniowa biodegradowalność i postępująca odbudowa kostna, co niweluje konieczność powtórnej operacji w celu usunięcia implantu. (stoisko B.M57).

 

Fot. 6: Medical Inventi

 

Firma Sensomedical (stoisko A.A13) prezentuje platformę sensoryczną SensoDUO - nowoczesne, proste w obsłudze urządzenie pozwalające na rzetelną diagnostykę czucia głębokiego, prowadzenie precyzyjnej terapii/ćwiczeń w oparciu o biofeedback oraz stałe monitorowanie uzyskanych efektów i obiektywną ocenę postępów.

 

Fot. 7: Sensomedical

 

Białostocki Diagnosis S.A. to producent szerokiego spektrum sprzętu w zakresie profilaktyki zdrowotnej. Na stoisku A.A15 zobaczymy nowoczesny sprzęt diagnostyczny - ciśnieniomierze, inhalatory, termometry, testy diagnostyczne, glukometry, suplementy diety oraz specjalistyczne preparaty kosmetologiczne.

 

Fot. 8: Diagnosis

 

Consultronix S.A. jest światowej klasy ekspertem w dziedzinie okulistyki i mikrochirurgii oka, dermatologii, diagnostyki obrazowej, urologii, onkologii, kardiologii interwencyjnej oraz kardiochirurgii. Na targach FIME (stoisko A.B10) firma prezentuje szeroką ofertę stolików okulistycznych oraz stołów radiologicznych w tym modułowego systemu wspomagającego lekarzy, techników i fizyków podczas procesu planowania i wykonania zabiegów radioterapeutycznych (teleradioterapia, cyberknife, tomoterapia). System pozwala na unikalną identyfikację pacjenta oraz wszelkich akcesoriów użytych do pozycjonowania, minimalizując tym samym możliwość pomyłki.

 

Fot. 9: Consultronix

 

Z nowoczesną ofertą firmy Technomex wiodącego producenta sprzętu do hydroterapii i kinezyterapii oraz urządzeń rehabilitacyjnych zapoznamy się na stoisku A.B12 firma przedstawia innowacyjny sprzęt do rehabilitacji ruchowej skonstruowany w oparciu o najnowsze technologie informatyczne znajdujący szerokie zastosowanie w szpitalach, sanatoriach oraz gabinetach rehabilitacyjnych. Sprzęt firmy Technomex przenosi osoby rehabilitowane w kolorowy świat wirtualnej rzeczywistości filmów i gier dostosowanych do zróżnicowanych kategorii wiekowych pacjentów, stanowiąc szczególnie ciekawą alternatywę dla często żmudnych i monotonnych klasycznych ćwiczeń rehabilitacyjnych.

 

Fot. 10: Technomex

 

Na stoisku firmy Hagmed (A.C12) znajdziemy szeroką ofertę wysokiej jednorazowego specjalistycznego sprzętu medycznego wysokiej jakości np. specjalistycznych zestawów do pobierania materiału do badań genetycznych DNA, jednorazowego instrumentarium niezbędnego do przeprowadzania badań mających na celu wczesne wykrycie skłonności organizmu do dziedziczenia chorób, ustalenie ojcostwa czy powinowactwa. Wysokiej klasy instrumenty firmy Hagmed znajdują również zastosowanie w pracy policji do pobierania i zabezpieczania śladów biologicznych z miejsc przestępstw.

 

Na targach FIME obecna jest również firma ANTAR (stoisko A.B15) znany na rynku polskim dystrybutor sprzętu medycznego. W ofercie firmy znajdują się stabilizatory, ortezy, pasy lędźwiowe i kołnierze ortopedyczne, wkładki absorbujące wstrząsy, pneumatyczne stabilizatory stawu skokowego.

 

Fot. 11: Antar

 

Firma MIKROMED (stoisko BN54) to pierwszy polski producent implantów dla ortopedii i traumatologii. MIKROMED prezentuje szeroki asortyment cenionych na świecie (ok. 35.000 wyrobów) płytek kompresyjno - blokowanych (System MIKROMED) i nowe typy gwoździ klasycznych, uniwersalnych, rekonstrukcyjnych i wstecznych.

 

Fot. 12: Mikromed

 

Firma SDS Optic jest wysokiej klasy specjalistą w montażu wstępnym hermetycznych i standardowych komponentów fotoelektronicznych - z jej ofertą zapoznamy się na stoisku B.N58.

 

Fot. 13: SDS OPTIC

 

Odrębna kategorię pośród polskich wystawców na targach FIME stanowi firma HYDRO – GAZ – MED - bardzo aktywny na arenie międzynarodowej polski lider w projektowaniu i konstrukcji specjalistycznych kompleksowych instalacji gazów medycznych konstruowanych potrzeby całych szpitali, oddziałów, sal operacyjnych oraz sal IOM jak również wszelkiego typu placówek medycznych. Z unikalną ofertą firmy zapoznamy się na stoisku B.M55.

 

Fot. 14: HydroGazMed

 

* * *

W 2017 r. wartość eksportu polskiego sprzętu medycznego wyniosła ponad 2,10 mld USD. Polska jest uznanym partnerem jako konkurencyjny producent wysokiej jakości instrumentów i urządzeń stosowanych w medycynie, chirurgii, stomatologii i weterynarii. Polskie firmy eksportują sprzęt medyczny głównie do Unii Europejskiej (64%). Największym importerem sprzętu medycznego z Polski są w Europie są Niemcy z eksportem o wartości 440 mln USD w 2017 r. Jeśli chodzi o eksport poza Niemcy, najważniejszymi rynkami dla Polski są Dania (415 mln USD), Stany Zjednoczone (312 mln USD), Wielka Brytania (USD 114 mln) i Francja (87 mln USD).

 

* * *

Program Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe - Marka Polskiej Gospodarki - Brand realizowany w latach 2018-2019 umożliwia polskim przedsiębiorcom ekspansję na nowe perspektywiczne rynki pozaeunijne, często odległe i kosztowne, których ze względu na istniejące ryzyko oraz koszty przedsiębiorcy dotąd nie wybierali w swoich strategiach rozwoju.

 

Oprócz funkcji informacyjnej stoiska narodowego, polscy przedsiębiorcy będą mogli wykorzystać jego przestrzeń jako miejsce spotkań B2B, a także do ekspozycji własnych materiałów reklamowych. Przez cały czas trwania targów do dyspozycji gości będzie również ekspert branży sprzętu medycznego, który udzielać będzie szczegółowych informacji o sektorze.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert