Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolski sektor sprzętu medycznego

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sylwia Banaszkiewicz | 2020-05-14 12:45:33
polska branża sprzętu medycznego, sprzęt medyczny, polskie stoisko narodowe, targi międzynarodowe, polska agencja rozwoju przedsiębiorczości, parp, branżowy program promocji, bpp

Zapraszamy do zapoznania się z raportem nt. branży sprzętu medycznego w Polsce.

Eksport urządzeń medycznych z Polski rośnie z roku na rok, zarówno na rynki państw rozwiniętych, jak i rozwijających się. W 2018 roku pobiliśmy kolejny rekord – sprzedaliśmy za granicę sprzęt o wartości 2,18 mld euro. To blisko o 23% procent więcej niż w roku poprzednim. Rosnący eksport nie jest dziełem przypadku. Urządzenia z Polski cieszą się coraz większą renomą i uznaniem, w głównej mierze dzięki konsekwencji w doskonaleniu produktów, inwestycji w badania i rozwój oraz wzornictwo przemysłowe. Za polskimi producentami sprzętu medycznego stoi z jednej strony wieloletnia tradycja, z drugiej zaś bardzo wysoka jakość za rozsądną cenę.

 

Zwiększona rozpoznawalność polskich firm medycznych na rynkach międzynarodowych to między innymi efekt skutecznie prowadzonych działań promocyjnych, w tym obecności na najważniejszych targach branżowych na świecie.

Polskie urządzenia medyczne są doceniane zarówno w Niemczech, Danii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii jak i w Chinach, Kazachstanie czy Turcji. Niektórzy krajowi producenci już dzisiaj mogą pochwalić się statusem firmy o zasięgu globalnym. O międzynarodowym charakterze polskich firm produkujących sprzęt medyczny może świadczyć fakt, że średnio 60 proc. ich obrotu przypada na eksport.

 

Czytaj cały raport w pliku .pdf poniżej.
Pliki do pobrania

Rynek urządzeń i sprzętu medycznego w Polsce
pdf | 1.17 MB
Pobierz