Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuCOVID-19: 200 mln zł dla przedsiębiorców na B+R

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sylwia Banaszkiewicz | 2020-04-24 11:35:26
covid, ncbir, badania i rozwój

Narodowe Centrum Badan i Rozwoju uruchomiło konkurs nr 5/1.1.1/2020 na projekty badawczo-rozwojowe, które w efekcie będą przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2, poprawiać bezpieczeństwo biologiczne i ochronę społeczeństwa oraz wspierać jego funkcjonowanie w stanach zagrożenia epidemiologicznego.

Budżet konkursu to 200 mln PLN.


Celem projektów musi być opracowanie innowacyjnego rozwiązania możliwego do wdrożenia w działalności gospodarczej. Dofinansowanie można uzyskać na realizację:

  • badań przemysłowych,
  • prac rozwojowych (obowiązkowych w projekcie),
  • prac przedwdrożeniowych.

Konkurs jest skierowany do przedsiębiorców oraz konsorcjów (także z udziałem jednostek naukowych), przy czym liderem konsorcjum musi być przedsiębiorstwo.

Nabór wniosków będzie prowadzony w trybie ciągłym od 6 maja do 31 grudnia 2020 r., w podziale na trzy rundy:

  • I runda od 6 maja do 5 czerwca 2020 r.,
  • II runda od 6 czerwca do 24 lipca 2020 r.,
  • III runda od 25 lipca do 31 grudnia 2020 r. do godziny 12.00.

Złożone wnioski będą ocenione zgodnie z kryteriami, które dopuszczają szeroki zakres poprawy projektu w trakcie oceny. Spotkanie członków panelu oceniającego z wnioskodawcą odbędzie się za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

Konkurs ogłoszono w ramach Poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Więcej informacji na temat konkursu oraz dokumenty do pobrania znajdują się na stronie internetowej Narodowego Centrum Badan i Rozwoju.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Maski przemysłowe filtrujące FFP2

Mam do zaoferowania maski Polskiego producenta. Minimalna ilość zakupu - 1000 szt. Cena: 3....
Polska - Piszczac 2020-12-04 Dodał: Piotr Omelańczuk Budownictwo, Budownictwo i architektura, Produkcja mebli, Przemysł lotniczy i kosmiczny, Narzędzia mechaniczne Zobacz ofertę

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

ActCAD 2021 BIM

ActCAD BIM to najlepiej wyposażony produkt, posiada wszystkie funkcje ActCAD Professional oraz p...
Polska - Grodzisk Mazowiecki 2020-11-08 Dodał: Mariusz Ostrowski Maszyny dla przemysłu papierniczego, Maszyny dla przemysłu odzieżowego, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny dla górnictwa i budownictwa, Maszyny dla metalurgii Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert