Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuStartuje platforma MSZ wspierająca przedsiębiorców na zagranicznych rynkach

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sylwia Banaszkiewicz | 2020-05-22 13:03:32
covid, eksport, import, msz

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło cyfrową platformę Anti-COVID Offer by Polish Business, która wesprze eksport polskich produktów, w szczególności innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie.

Jak podkreślił wiceminister Paweł Jabłoński z MSZ, narzędzie ANTI-COVID Offer powstało z myślą o zebraniu w jednym miejscu informacji o produktach i rozwiązaniach oferowanych przez polskich przedsiębiorców i naukowców, które mogą okazać się przydatne w walce z pandemią COVID-19 i w przeciwdziałaniu jej skutkom. – Dokładamy starań, by jak najszerzej promować przy tej okazji polski biznes i nowatorskie rozwiązania z obszaru wysoko zaawansowanych technologii. Pamiętamy też o tym, że w wyniku kryzysu spowodowanego pandemią przerwane zostały np. łańcuchy dostaw artykułów żywnościowych do niektórych krajów i regionów świata. Stąd rubryka z artykułami rolno-spożywczymi – odnotował wiceszef polskiej dyplomacji.

MSZ uruchomiło również na swoim portalu specjalną stronę adresowaną do importerów. Są na niej zamieszczane i na bieżąco aktualizowane informacje o obowiązujących w 119 krajach ograniczeniach w eksporcie np. środków ochrony osobistej, włóknin i urządzeń do dekontaminacji. Na stronie znajduje się również ważna zakładka dotycząca logistyki dostaw, z informacjami o możliwościach realizacji dostaw do Polski.

Zainteresowane firmy i inne podmioty zapraszamy do zgłaszania swoich ofert do zamieszczenia na stronie, na adres: anti-covid.offer@msz.gov.pl