Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDotacja na kapitał obrotowy dla średnich przedsiębiorstw - pomoc od PARP

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2020-06-12 11:00:54
paprp, covid, dotacja

Prowadzisz średnie przedsiębiorstwo, a w związku z pandemią COVID-19 masz problem z płynnością finansową? PARP ogłosiła kolejne narzędzie dla firm. Nabór wniosków ruszy już 15 czerwca 2020 r.

 

Celem narzędzia jest wsparcie utrzymania działalności gospodarczej średniego przedsiębiorcy, który na skutek wystąpienia pandemii COVID-19 znalazł się w trudnej sytuacji lub odnotował spadek obrotów o co najmniej 30% w dowolnym miesiącu po 1 lutego 2020 r. w porównaniu do poprzedniego miesiąca lub analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

Na co można przeznaczyć dofinansowanie?

Otrzymane dofinansowanie firmy będą mogły przeznaczyć na koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa oraz te związane z finansowaniem kapitału obrotowego, tj. opłacenie mediów, najem powierzchni, zakup towarów czy ubezpieczenie działalności.

Kto może otrzymać dofinansowanie?

O dofinansowanie może się ubiegać polskie średnie przedsiębiorstwo, czyli podmiot który ma siedzibę lub oddział na terenie Polski, zatrudnia co najmniej 50, lecz mniej niż 250 pracowników, a jego roczny obrót nie przekracza 50 mln euro lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 mln euro.

Wszystkie informacje pomocne w określeniu swojego statusu i możliwości ubiegania się o dotację znajdziecie na stronie programu.

Maksymalna wartość dofinansowania pojedynczego projektu wynosi prawie 430 tys. złotych. Dofinansowanie stanowi 100% kwoty kosztów kwalifikowalnych, co znaczy, że nie jest wymagany wkład własny od firmy.

Wszystkie szczegóły, w tym link do Generatora Wniosków, znajdziecie na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.