Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBrexit: Kontrole graniczne dla towarów importowanych do Wielkiej Brytanii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2020-07-01 15:50:03
brexit, eksport

Wraz z upływem okresu przejściowego, tj. od 1 stycznia 2021 r., Wielka Brytania będzie mogła wprowadzić własne reguły dotyczące towarów importowanych z Unii Europejskiej. Mając na uwadze ogłoszony w lutym br. zamiar wdrożenia pełnych kontroli granicznych w odniesieniu do importu z UE oraz wpływ pandemii koronawirusa na zdolność biznesu do podjęcia niezbędnych przygotowań, Wielka Brytania zdecydowała, że wprowadzenie nowych kontroli granicznych będzie się odbywać stopniowo, do 1 lipca 2021 r.

Od stycznia 2021 r. importerzy towarów będą musieli przygotować się na spełnienie podstawowych wymagań celnych, takich jak posiadanie odpowiedniej dokumentacji dotyczącej sprowadzanych towarów, a termin na uzupełnienie przez nich deklaracji celnych wyniesie 6 miesięcy. Cła należne będą od importu wszystkich towarów, jednak płatność będzie mogła zostać odroczona do momentu złożenia deklaracji. Przedsiębiorcy muszą być gotowi na rozliczanie VAT od importu.

Od lipca 2021 r. przedsiębiorcy sprowadzający wszelkiego rodzaju towary będą zobowiązani do składania deklaracji w miejscu dokonania importu i zapłaty należnych ceł. Wymagane będą pełne deklaracje bezpieczeństwa, a w odniesieniu do towarów podlegających nadzorowi sanitarnemu i fitosanitarnemu nastąpi zwiększenie liczby kontroli fizycznych i pobrań próbek: kontrola zwierząt, roślin oraz produktów pochodzenia roślinnego i zwierzęcego będzie odbywać się w brytyjskich punktach kontroli granicznej.

Więcej szczegółów znajdziecie w informacji przygotowanej przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

WIndy

Global Lift Polska Sp. z o.o działa od 1999 roku. Dostarcza dźwigi elektryczne, hydrauliczne, MRL...
Polska - WARSZAWA 2020-11-16 Dodał: Magdalena Taras Zdrowie i medycyna, Handel, Transport i logistyka, Architektura, Budownictwo Zobacz ofertę

ActCAD 2021 BIM

ActCAD BIM to najlepiej wyposażony produkt, posiada wszystkie funkcje ActCAD Professional oraz p...
Polska - Grodzisk Mazowiecki 2020-11-08 Dodał: Mariusz Ostrowski Maszyny dla przemysłu papierniczego, Maszyny dla przemysłu odzieżowego, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny dla górnictwa i budownictwa, Maszyny dla metalurgii Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert