Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBezpłatny kurs online "Efektywność energetyczna w MŚP"

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2021-02-19 19:48:01
akademia parp, parp, e-learning, efektywność energetyczna

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oferuje darmowy dostęp do platformy e-learningowej Akademia PARP. Jedno ze szkoleń, "Efektywność energetyczna w MŚP", zostało właśnie rozbudowane o moduł dotyczący określania potencjału działań pro-oszczędnościowych w przedsiębiorstwie.

Do tej pory kurs „Efektywność energetyczna w MŚP” składał się z czterech rozdziałów, których treści opierały się na zrozumieniu istoty poprawy efektywności energetycznej w firmie. Biorąc udział w kursie można było dowiedzieć się, jak prawidłowo zarządzać energią oraz jakie przedsięwzięcia poprawią efektywność energetyczną w różnych obszarach przedsiębiorstwa, i które z nich są najbardziej opłacalne. Dotychczasowe informacje zawarte w kursie miały na celu pomóc przedsiębiorcy zmniejszyć koszty eksploatacyjne w firmie, a w konsekwencji także zwiększyć zyski finansowe prowadzonej przez niego działalności. W celu jeszcze dokładniejszego przyjrzenia się tematowi efektywności energetycznej i ułatwienia przedsiębiorcom wdrożenia działań pro-oszczędnościowych, Akademia PARP dodała do kursu „Efektywność energetyczna w MŚP” Rozdział 5.

Rozdział 5 rozbudowuje kurs o nowe treści. Został dodany z myślą o osobach szukających prostych, lecz pomocnych narzędzi, które pomogą zadbać o efektywność energetyczną w przedsiębiorstwie.

Rozdział 5 kursu „Efektywność energetyczna w MŚP zawiera filmy instruktażowe wyjaśniające sposób korzystania z trzech narzędzi, służących do określania potencjału działań pro-oszczędnościowych w przedsiębiorstwie:

  • Kalkulatora oszczędności energii.
  • E-Doradcy MŚP.
  • Self-audytu.

Biorąc udział w Rozdziale 5 kursu „Efektywność energetyczna w MŚP”:

  • dowiesz się, jak korzystać z kalkulatora oszczędności energii; pomoże Ci to określić, które z urządzeń biurowych warto wymienić na energooszczędne;
  • poznasz narzędzie E-Doradcy MŚP, dzęki czemu dowiesz się, jak znaleźć rozwiązanie problemów, które możesz napotkać podczas zmian w obszaru efektywności energetycznej swojego przedsiębiorstwa;
  • dowiesz się, jakie zastosowania ma Self-audyt, dzięki czemu będziesz świadomy/a, gdzie w Twoim przedsiębiorstwie kryje się największy potencjał oszczędności, oraz które z przedsięwzięć poprawy efektywności energetycznej mają szansę najszybciej się zwrócić.

Rozdział 5 e-kursu „Efektywność energetyczna w MŚP” jest już dostępny na platformie edukacyjnej Akademii PARP. Więcej informacji na temat kursu znajduje się tutaj.

Oferta kursów online Akademii PARP jest całkowicie darmowa. Ukończenie każdego z kursów online daje możliwość uzyskania certyfikatu bez wychodzenia z domu.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Produkcja elektroniki przemysłowej i oprogramowania

KSK Developments specjalizuje się w produkcji elektroniki przemysłowej i oprogramowania z element...
Polska - ZABRZE 2021-01-22 Dodał: Paweł Kasperek IT/ICT, Transport i logistyka, Budownictwo, Maszyny i urządzenia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert