Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRusza 24. edycja konkursu „Polski Produkt Przyszłości”!

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Małgorzata Brodzicka | 2021-10-21 12:25:10
polski produkt przyszłości, innowacje, konkurs

Od 25 października do 6 grudnia przedsiębiorcy, instytuty badawcze i naukowe oraz uczelnie będą mogły zgłaszać swoje projekty do konkursu „Polski Produkt Przyszłości”. To już 24. edycja organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju konkursu dla twórców innowacyjnych wyrobów i nowatorskich technologii. Konkurs finansowany jest w ramach Funduszy Europejskich, z Programu Inteligentny Rozwój.

„Polski Produkt Przyszłości” od 23 lat promuje i wspiera rozwój innowacyjnych produktów tworzonych w Polsce. Przyczynia się też do zmiany postaw i zwiększania świadomości w zakresie potrzeby wdrażania innowacji oraz korzyści wynikających ze współpracy sektora B+R i biznesu. Dzięki niemu rozgłos w kraju i za granicą zdobyło wiele innowacyjnych produktów tworzonych w naszym kraju.

 

W dotychczasowej historii „Polskiego Produktu Przyszłości” zgłoszono ponad 1200 projektów, spośród których nagrodzono 59, a 137 wyróżniono.

 

Jak co roku, rywalizacja będzie odbywać się w trzech kategoriach:

  • Produkt Przyszłości Przedsiębiorcy,
  • Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki,
  • Wspólny Produkt Przyszłości Instytucji Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Przedsiębiorcy.

Przewidziane są również nagrody specjalne w kategoriach:

  • produkt zgłoszony przez młodego przedsiębiorcę (funkcjonującego na rynku nie dłużej niż 3 lata),
  • produkt z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT),
  • produkt w obszarze ekoinnowacji lub w innych obszarach, które zostaną zidentyfikowane w trakcie oceny zgłoszonych produktów.

 

Dla kogo?

Udział w Konkursie mogą wziąć:

  • uczelnie, instytuty naukowe i badawcze;
  • przedsiębiorcy

prowadzący działalność na terenie Polski.

 

Uczestnicy mogą do niego przystąpić indywidulanie bądź zgłosić projekt opracowany wspólnie przez instytucję i firmę.

 

Do konkursu można zgłosić innowacyjne produkty (wyrób lub technologię):

  • doprowadzone co najmniej do etapu prac wdrożeniowych (produkt niewdrożony) - wymagany poziom gotowości technologicznej TRL (Technology Readiness Level) co najmniej 6

lub

  • wdrożone do produkcji maksymalnie 24 miesiące przed złożeniem wniosku konkursowego.

 

Zgłaszany produkt powinien cechować się innowacyjnością, a uczestnikowi muszą przysługiwać autorskie prawa majątkowe, patentowe lub inne prawa własności intelektualnej dotyczące zgłaszanego produktu.

 

Laureaci konkursu otrzymają prawo do posługiwania się tytułem i znakiem Polski Produkt Przyszłości. Zwycięzcy uhonorowani zostaną symboliczną statuetką i dyplomem oraz nagrodą finansową w wysokości 100 tys. zł., wyróżnieni otrzymają nagrodę w wysokości 25 tys. zł.

 

Szczegółowe informacje: www.parp.gov.pl/konkursppp

 

Konkurs jest finansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (poddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB).

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Nalewarki

    Rodzaje aplikatorów etykiet dostępnych na rynku Etykieciarki przemysł...
Polska - Toruń 2021-12-05 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

DJ Toruń

DJ na wesele – doskonała zabawa każdego gościa Każdy, kto organizuje wesele, ma na celu...
Polska - Toruń 2021-12-05 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Okna Toruń

Na początek Dobór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na estetykę...
Polska - Toruń 2021-12-05 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert