Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDołącz do Warsaw Health Innovation Hub!

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Małgorzata Brodzicka | 2021-11-09 10:23:10
warsaw health innovation hub, agencja badań medycznych, projekt, współpraca, medycyna, zdrowie

Warsaw Health Innovation Hub (WHIH) został oficjalnie powołany przez Agencję Badań Medycznych w czerwcu tego roku. Jest wspólnym projektem Agencji Badań Medycznych oraz sektora prywatnego (firm z dziedziny medycyny, biotechnologii, farmacji, big data, zaawansowanych analiz). To pierwsza tego typu inicjatywa w Europie Centralnej, która będzie łączyła współpracę sektora publicznego z biznesem. Jej celem jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań medycznych, technologicznych i prawnych, na rzecz poprawy zdrowia pacjentów oraz zwiększenia wydajności polskiego systemu ochrony zdrowia.

Elementem wspierającym koncepcję WHIH są własne programy tworzone i finansowane przez partnerów biznesowych. To przyczyni się do rozwoju polskiego sektora biomedycznego i wykorzystania innowacji na potrzeby podnoszenia standardów świadczonych usług zdrowotnych.

 

Trzy strategiczne obszary działania WHIH:

innowacje farmaceutyczne, w tym technologie medyczne,

innowacje w zakresie wyrobów medycznych,

rozwiązania cyfrowe w zdrowiu.

 

Utworzony projekt jest szansą na współpracę polskich naukowców i badaczy z globalnym firmami w zakresie biotechnologii i innowacji. Dalszy rozwój Hubu zmierzać będzie w kierunku utworzenia Polskiej Doliny Medycznej na wzór europejskich rozwiązań.

 

Kto może dołączyć do Partnerów WHIH?

Idea Warsaw Health Innovation Hub jest otwarta, co daje możliwość dołączenia do grona Partnerów Warsaw Health Innovation Hub.

 

Do WHIH mogą dołączyć:

przedsiębiorcydziałający w polskim sektorze medycznym, farmaceutycznym i biotechnologicznym;

fundacje, stowarzyszenia lub inne organizacje, których celem jest promowanie badań naukowych, innowacyjności i przedsiębiorczości oraz edukacji w obszarze ochrony zdrowia.

Przedsiębiorcy zainteresowani udziałem w pracach WHIH powinni spełniać następujące warunki:

prowadzą działalność gospodarczą na terenie Rzeczpospolitej Polskiej zgodnie z przepisami prawa polskiego w formie spółki kapitałowej,

zatrudniają co najmniej 100 osób,

w ramach prowadzonego przedsiębiorstwa prowadzą w Polsce działalność badawczo-rozwojową w obszarze medycyny, farmacji lub biotechnologii,

posiadają doświadczenie we współpracy z podmiotami publicznymi i naukowymi w obszarze transferu technologii i komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych.

 

Członkostwo w Radzie WHIH uzyskuje się na podstawie zawarcia z Agencją Badań Medycznych umowy o współpracy w obszarze tworzenia innowacyjnych rozwiązań medycznych, technologicznych oraz prawnych o znaczeniu systemowym, na rzecz poprawy zdrowia pacjentów oraz zwiększenia wydajności polskiego systemu ochrony zdrowia.

 

W celu uzyskania statusu Partnera WHIH zainteresowany podmiot składa wniosek.

 

Decyzję o przyjęciu albo odrzuceniu wniosku podejmuje Prezes ABM.

 

Więcej informacji znajduję się tutaj.

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Nalewarki

    Rodzaje aplikatorów etykiet dostępnych na rynku Etykieciarki przemysł...
Polska - Toruń 2021-12-05 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

DJ Toruń

DJ na wesele – doskonała zabawa każdego gościa Każdy, kto organizuje wesele, ma na celu...
Polska - Toruń 2021-12-05 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Okna Toruń

Na początek Dobór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na estetykę...
Polska - Toruń 2021-12-05 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert