Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuJak platforma Access2markets może pomóc wejść na rynek japoński? Webinarium 28 kwietnia

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Małgorzata Brodzicka | 2022-04-26 09:38:48
access2markets, japonia

W imieniu Komisji Europejskiej i EU-Japan Centre for Industrial Cooperation (EUJCIC) zapraszamy do udziału w bezpłatnym seminarium online, które odbędzie się 28 kwietnia 2022 r. i zostanie poświęcone wsparciu ekspansji do Japonii. Podczas seminarium zostanie też wyjaśnione działanie narzędzia Access2Markets.

Czym jest Access2Markets?

Access2Markets to kompleksowy “one-stop-shop” przeznaczony dla MŚP, który zapewnia szybki dostęp do informacji o warunkach handlowych UE z resztą świata – eksportu oraz importu na ponad 120 zagranicznych rynków.

Portal dostarcza wszelkich informacji o wybranych produktach oraz umowach handlowych Unii Europejskiej, a także poradniki, filmy instruktażowe oraz wiele więcej – we wszystkich oficjalnych językach UE.

Na portalu znajduje się ponadto narzędzie do oceny reguł pochodzenia produktu ROSA (Rules of Origin Self-Assessment), które filtruje i wyjaśnia zasady „narodowości ekonomicznej”, a lista kontrolna pomaga określić odpowiednie zasady do wybranego produktu. Użytkownicy mogą również używać portalu do zgłaszania napotykanych barier handlowych.

 

Więcej na temat platformy dowiecie się z filmu instruktażowego przygotowanego przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Program spotkania

Program seminarium obejmie prezentację funkcji portalu Access2Markets (m.in. sekcje dot. importu i eksportu, bariery w handlu i inwestycjach, statystyki, składanie skarg na napotkane bariery, ROSA, Access2Procurement), omówienie rozdziału dot. MŚP w umowie FTA UE-Japonia oraz sesję pytań i odpowiedzi.

 

Jak wziąć udział?

Więcej informacji nt. seminarium, w tym link do rejestracji, znajdziecie na stronie wydarzenia.

 

Termin rejestracji: 27 kwietnia 2022 r.

Spotkanie odbędzie się w języku angielskim i jest bezpłatne.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kursy i szkolenia osteopatyczne

Organizujemy podyplomowe kursy i szkolenia osteopatyczne, które przeznaczone są tylko dla osteopa...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-05-24 Dodał: Michał Dziurdzik Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Przewodnik KALIBRACJA CZUJNIKÓW TEMPERATURY

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi czujniki temperatu...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Przewodniki "POMIESZCZENIA CZYSTE TYPU CLEANROOM"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami działającymi w branży Cleanroom – ...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert