Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRuszyła ostatnia runda w konkursie PARP „Granty na Eurogranty”. Do zdobycia niemal 300 tys. zł z Funduszy Europejskich

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Małgorzata Brodzicka | 2022-06-10 09:13:17
konkurs, grant, eurogranty

Do 11 sierpnia można składać wnioski w ósmej, ostatniej rundzie konkursu „Granty na Eurogranty”. To inicjatywa dedykowana mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom, które potrzebują wsparcia finansowego w przygotowaniu wniosku projektowego do programów organizowanych przez Unię Europejską. Zdobyte środki pozwolą na pokrycie do 100% kosztów kwalifikowanych. Poddziałanie finansowane jest z Funduszy Europejskich, z Programu Inteligentny Rozwój (POIR).

Konkurs jest przeznaczony dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które działają na terenie Polski i planują starać się o grant w ramach programu UE, w szczególności:

 

  • Kreatywna Europa – wsparcie dla sektorów kultury i kreatywnych. Jego głównymi celami jest promocja europejskiej różnorodności kulturowej i dziedzictwa, budowanie kompetencji profesjonalistów, rozwój publiczności europejskich dzieł m. in. poprzez zwiększanie dostępu do kultury i utworów audiowizualnych;
  • LIFE – instrument poświęcony wyłącznie współfinansowaniu projektów z dziedziny ochrony środowiska i klimatu.

 

Ponadto inne programy Unii Europejskiej zarządzane centralnie przez Komisję Europejską, w tym Horyzont Europa i Single Market Programme.

 

Warunkiem formalnym udziału jest wnioskowanie o dofinansowanie przygotowania projektu na Eurogrant, dla którego nabór jest lub będzie otwarty i znane są warunki ubiegania się o wsparcie lub nabór został zakończony maksymalnie 30 dni przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie, pod warunkiem, że ocena projektu przez KE nie została jeszcze zakończona na dzień złożenia wniosku o dofinansowanie.

 

Zgłaszający aplikację może występować w roli projektodawcy, koordynatora, partnera projektu lub członka konsorcjum, ubiegającego się wspólnie o dofinansowanie.

 

– Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po unijne wsparcie na rozwój firm. Po raz kolejny, w ramach funduszy europejskich, mogą uzyskać realną pomocą na pozyskanie finansowania, dlatego zachęcam do aplikowania w konkursie „Granty na Eurogranty” – mówi Dariusz Budrowski, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i wskazuje, że przedsiębiorcy mogą w ramach dofinansowania otrzymać nawet 280 tys. zł. Całkowita pula środków w konkursie to 50 mln zł. Dla projektów zlokalizowanych w województwie mazowieckim wynosi ona 20 mln zł, a dla projektów z województw innych niż mazowieckie – 30 mln zł - To realne wsparcie w skutecznym przygotowaniu aplikacji do procesu ubiegania się o Eurogranty w ramach jednego z Programów UE: COSME, Horyzont 2020, Kreatywna Europa czy LIFE – dodaje prezes Budrowski.

 

 

Na co można przeznaczyć otrzymane środki?

Otrzymane świadczenie można przeznaczyć na przygotowanie aplikacji o Eurogrant, która będzie zgodna z wymaganiami określonymi przez organizatora konkursu, wynagrodzenie pracowników za działania, które będą bezpośrednio związane z przygotowaniem projektu planowanego do realizacji w ramach jednego z Programów UE, sfinansowanie kosztów usług doradczych oraz organizację spotkań i podróży służbowych, niezbędnych w procesie organizacji przedsięwzięcia.

 

Szczegółowe warunki i kryteria konkursowe opisane są w dokumentacji konkursowej.

 

Do konkursu „Granty na Eurogranty”, w ostatniej już rundzie, można zgłaszać się do 11 sierpnia br.

 

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Przewodnik KALIBRACJA CZUJNIKÓW TEMPERATURY

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi czujniki temperatu...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Przewodniki "POMIESZCZENIA CZYSTE TYPU CLEANROOM"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami działającymi w branży Cleanroom – ...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia Zobacz ofertę

Kontenery morskie - budowa domu

Dom z kontenerów morskich – nowoczesne rozwiązanie? Jeszcze do niedawna dom z kontenerów morskic...
Polska - SZCZECIN 2022-02-03 Dodał: Adam grabowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert