Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRaport nt. polskiego sektora sprzętu medycznego - 2021, jęz. angielski

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2021-06-25 08:54:52
parp, raport, sprzęt medyczny

Zapraszamy do lektury najnowszego raportu nt. sektora sprzętu medycznego w naszym kraju, przygotowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Sprzedaż polskich wyrobów i sprzętu medycznego na rynkach zagranicznych stale rośnie – eksport podwoił się w okresie 5 lat, osiągając w 2019 roku blisko 2,5 mld euro. Eksport do krajów spoza UE prawie dorównuje sprzedaży na rynkach UE, które to w poprzednich latach dominowały w eksporcie, co oznacza, że polskie produkty zyskują zaufanie i uznanie na nowych i perspektywicznych rynkach.

O międzynarodowej pozycji polskich producentów sprzętu medycznego świadczy też fakt, że 60% ich sprzedaży stanowi eksport.

Polski sprzęt i urządzenia medyczne są wysoko cenione w takich krajach, jak USA, Niemcy, Dania, Wielka Brytania, Rosja, Chiny czy Meksyk. Niektórzy krajowi producenci mają status firm globalnych, sprzedając swoje wyroby do blisko stu krajów na pięciu kontynentach. 


Ta anglojęzyczna publikacja zostala przygotowania w ramach Branżowego Programu Promocji sektora sprzętu medycznego, realizowanego przez PARP od 2020 r., finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

W raporcie znadziecie nie tylko charakterystykę branży czy przykładowe sukcesy polskich producentów, ale też profile ok. 150 firm tworzących sektor sprzętu medycznego w naszym kraju.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Okna PCV

Okna Toruń Wybór okien do domu jest wyjątkowo istotny nie tylko ze względu na wygląd i ...
Polska - TORUŃ 2021-10-14 Dodał: Łukasz Bogucki Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Film, Turystyka, sport i rekreacja, Transport i logistyka Zobacz ofertę

Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron internetowych – czynności on site i off site Pozycjonowanie witryn ...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Księgowość online

Księgowość dla przedsiębiorców Prowadzenie firmy wiąże się wprost z koniecznością prowa...
Polska - Toruń 2021-10-14 Dodał: Jolanta Borkowska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert