Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRaport nt. polskiego sektora sprzętu medycznego - 2021, jęz. angielski

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Magdalena Zwolińska | 2021-06-25 08:54:52
parp, raport, sprzęt medyczny

Zapraszamy do lektury najnowszego raportu nt. sektora sprzętu medycznego w naszym kraju, przygotowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Sprzedaż polskich wyrobów i sprzętu medycznego na rynkach zagranicznych stale rośnie – eksport podwoił się w okresie 5 lat, osiągając w 2019 roku blisko 2,5 mld euro. Eksport do krajów spoza UE prawie dorównuje sprzedaży na rynkach UE, które to w poprzednich latach dominowały w eksporcie, co oznacza, że polskie produkty zyskują zaufanie i uznanie na nowych i perspektywicznych rynkach.

O międzynarodowej pozycji polskich producentów sprzętu medycznego świadczy też fakt, że 60% ich sprzedaży stanowi eksport.

Polski sprzęt i urządzenia medyczne są wysoko cenione w takich krajach, jak USA, Niemcy, Dania, Wielka Brytania, Rosja, Chiny czy Meksyk. Niektórzy krajowi producenci mają status firm globalnych, sprzedając swoje wyroby do blisko stu krajów na pięciu kontynentach. 


Ta anglojęzyczna publikacja zostala przygotowania w ramach Branżowego Programu Promocji sektora sprzętu medycznego, realizowanego przez PARP od 2020 r., finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

W raporcie znadziecie nie tylko charakterystykę branży czy przykładowe sukcesy polskich producentów, ale też profile ok. 150 firm tworzących sektor sprzętu medycznego w naszym kraju.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kursy i szkolenia osteopatyczne

Organizujemy podyplomowe kursy i szkolenia osteopatyczne, które przeznaczone są tylko dla osteopa...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-05-24 Dodał: Michał Dziurdzik Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Przewodnik KALIBRACJA CZUJNIKÓW TEMPERATURY

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi czujniki temperatu...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Przewodniki "POMIESZCZENIA CZYSTE TYPU CLEANROOM"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami działającymi w branży Cleanroom – ...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert